تبلیغات
/کلیپ بختیاری /شعر بختیاری - آلبوم مال کنون - فول آلبوم مسعود بختیاری - تمام آلبوم های مسعود بختیاری - آلبوم مسعود بختیاری - آلبوم مال کنون - آلبوم هی جار - آلبوم بر افتو - آلبوم آستاره - آلبوم بهیگ - آلبوم تاراز

آلبوم مال کنون - آلبوم مسعود بختیاری
به دلیل علاقه بختیاری ها به استاد مسعود بختیاری امروز من  آلبوم مال کنون زنده یاد مسعود بختیاری رو تو این پست براتون میزارم امیدوارم خوشتون بیاد.

این آلبوم در زمستان 1365 منتشر شد و براساس آمار های موجود تا سال 1389 ، یكی از 3 اثر پرفروش در تاریخ موسیقی نواحی در ایران به شمار میرود كه بیش از 1 میلیون 100 هزار نسخه از آن به فروش رفته است.

آلبوم مال كنون شامل ؛

سحرگاه كوچ

شلیل

آواز نامدارخان فولكلور

دهكردی

مقام كهگیلویه ای با تار

چوپی قدیم و گلم ای

سوزه

آواز شلیل فولكلور

دهكردی


دانلود در ادامه مطلب

ترانه گل باوینه شعر عبدالعی خسروی + بهمن علاءالدین،ملودی علاءالدین

مقام كهكیلویه ای

ترانه گلم ای شعر و ملودی بهمن علاءالدین

و سوزه است.

هنرمندان ؛

مسعود شناسا ؛ سنتور

مهدی آذرسینا ؛ كمانچه

علینقی افشارنیا ؛ نی

حسین بهروزی نیا ؛ عود و تارباس

مرتضی اعیان ؛ تنبك

عطاء جنگوك ؛ تار و سه تار و سرپرست گروه

مسعود بختیاری ؛ خواننده

تنظیم و آهنگ از عطاء جنگوك

در جلد این آلبوم می خوانیم؛

ایل بزرگ بختیاری شاخه ای از قوم " لر " است كه از دو طایفۀ " هفت لنگ و چهارلنگ " تشكیل میگردد.موسیقی بختیاری روایت جامعی است از سرگذشت این ایل.برای شناخت عمیق موسیقی بختیاری می بایست همنشین و همسفر ایل بشوی ، بهنگام " مال كنون " شور و اشتیاقشان را ببینی ، كار و تلاش آنها را دریابی و به ضرورت دوشادوش مردان ایل برقصی یا غمخوار روزهای عزایشان باشی.

شعر و موسیقی بختیاری زبان گویای رویدادهای كوچك و بزرگ ایل است.در كلام آهنگین ایل است كه " نامدارخان " ها و " شیرعلی مردان " ها جاودانه می مانند.آواز خواندن با زندگی مردم ایل آمیخته است.موسیقی ایل را نوازندگان و خوانندگانی نسل به نسل حفظ كرده اند كه به اینها " توشمال " می گویند.

گرچه به زبان بختیاری توشمال به معنی بزرگ ایل است ولی مردم ایل به دنبال سنتی كهن هنوز قدر توشمال ها را نمی شناسند و آنها را پای سفره خود نمی نشانند.با این همه توشمال ها همیشه در كنار ایل هستند و باز بر بلندی های می نشینند و در مرگ هر ایلیاتی " ساز چپی " می نوازند و با تمام توان غم و شادی ایل را بر دهانۀ ساز و بر تن دهل فریاد می كشند. امروز دیگر توشمال های هنرمند و ماهر ایل پیر شده اند اما هنوز حضورشان حضوری است پر قدرت و پر ثمر.

در موسیقی بختیاری " تغییر مقام " بصورتی استادانه انجام می شود كه حیرت و دگرگونی شنونده را سبب می گردد.با الهام از اینگونه تغییر مقام هاست كه تنها در شروع قسمت الف " كوچ و شلیل " سه تغییر مقام صورت گرفته (شورسل- همایون سل – همایون ر ) یا اینكه در آواز " نامدار خان " كه در اینجا به همراهی كمانچه اجرا شده موسیقی از " بیداد همایون " شروع و به " شور " تغییر مقام می شود و تا آخر این قطعه تغییر مقام حكمفرماست.

با توجه به اهمیت رقص در ایل بخصوص رقص گروهی كه به نشانه همبستگی اجرا می گردد، قسمت هایی از موسیقی رقص نیز در این مجموعه گنجانده شده است. از این رقص ها دستمال بازی زنان و مردان " كمندونی " و " سه پا " را می توان نام برد.

در نهایت این موسیقی سرشار است از نغمه های لطیف و زیبا كه با " مدگردی ها " و " اكسانها " و " تریوله ها " ی شنیدنی همراهی می شود.

اقدام به چنین كاری و ارائه چنین تنظیمی از موسیقی بختیاری كه حداكثر دقت را در حفظ اصالت داشته است كاری دشوار است كه تنها ایمان و عشق به سرزمین ایران و هنر ایرانی و سالها رنج و زحمت با پشتوانه موسیقائی آن را میسر می گرداند.اولین قدم با موسیقی فارس برداشته شد و با اظهار محبت های فراوان روبرو گشت و اینك قدم دوم.

در اینجا از آقای " علی اكبر زكی پور " كه از توشمال های معروف ایل بختیاری هستند و دانسته های خود را بی دریغ در اختیار اینجانب قرار دادند تشكر نموده و به پاس زحمات ایشان و سایر توشمال ها این مجموعه را به " توشمال " تقدیم می دارم و نیز از دوستان گرانقدر آقایان حسین سیفی زاده ، روزبه خسروی و مجید فروتن كه در به ثمر رسیدن این كار مرا یاری نموده اند صمیمانه سپاسگزارم.

عطاء جنگوك بهار 65

منبع متن

ردیف

نام آهنگ

لینک مستقیم

لینک غیر مستقیم

1

بدون کلام

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

2

شلیل

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

3

بدون کلام

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

4

مو که از پاکی دلم چی آسمونه

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

5

بدون کلام

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

6

آواز شلیل

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

7

بدون کلام

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

8

گل باوینه

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

9

بدون کلام

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

10

مو که از پاکی دلم چی آسمونه 2

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

11

بدون کلام

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید

12

آواز نامدار خان

دانلوددانلود کنید

دانلوددانلود کنید


سایتمنبع :اس ام اس بختیاری    

آموزش دانلود از مدیا فایر

 


برای مشاهده کاور ها در سایز اصلی بر روی آن ها کلیک کنید

آلبوم مال کنون - آلبوم مسعود بختیاری


***(( نظر یادتون نره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ))***
طبقه بندی: آهنگ بختیاری، 
برچسب ها: فول آلبوم مسعود بختیاری، تمام آلبوم های مسعود بختیاری، آلبوم مسعود بختیاری، آلبوم مال کنون، آلبوم هی جار، آلبوم بر افتو، آلبوم آستاره، آلبوم بهیگ، آلبوم تاراز، فول آلبوم بختیاری، فول آلبوم بهمن علاالدین، موسیقی بختیاری، آهنگ بختیاری، مسعود بختیاری، آلبوم بختیاری، آهنگ بختیاری جدید، آهنگ بختیاری اصیل، موسیقی اصیل، موسیقی سنتی، استاد بهمن علاالدین، مال کنون، موسیقی در ایل بختیاری، دانلود آلبوم مال کنون، دانلود آهنگ بختیاری، دانلود فول آلبوم مسعود بختیاری،
ارسال توسط mohsen
آخرین مطالب
تبلیغات
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدوم مطلب رو بیشتر دوست دارین که بیشتر بنویسم؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
خبر نامه
برای اطلاع از بروز شدن وبلاگ یا تغییر احتمالی آدرس وبلاگ در خبرنامه عضو بشید

Powered by WebGozar

خرید شارژ

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا